İnsanlar

İlginç Olaylar 2014

Florida’da bir mağazadan yazlık şortuna saklayarak elektrikli testere çalmaya adam ilginçtir ki (!)  farkedildi ve tutuklandı.

Portland, ABD’de danua cinsi bir köpek sahibi tarafından kusmaya çalışırken bulunup veterinere götürüldüğünde midesinden 43 çorap çıkartıldı. Bu ufak operasyon sonrası köpeğin sağlığının yerinde olduğu belirtildi.

Kaliforniya, ABD’de eski sevgilisinin evine izinsiz girmeye çalışırken bacaya sıkışan 30 yaşındaki kadını itfaiye kurtardı.

Newfoundland, Kanada’da kıyıya vuran ve balon gibi şişmeye başlayan balina cesedi daha sonra Toronto’da bir müzeye koyuldu.

İnsan ve yemek atıklarının işlenmesi sonucu elde edilen biyometan gazıyla çalışan otobüsler İngiltere’de kullanılmaya başlandı. Biyometan gazıyla çalışan otobüs petrol ve türevleri ile çalışan araçlara göre %88 daha az çevreye zararlı gaz salınımı yapıyor.

Bir Lehigh Universitesi öğrencisi sarı Teletubbie kıyafeti içinde arkadaşının evine izinsiz girip buzdolabında önceden kalan çin yemeğini çaldığı gerekçesiyle şikayet edilip, tutuklandı.

Çin’in Siçuan bölgesinde sevgilisinden ayrılan 24 yaşındaki bir kadın 24 saat hizmt veren bir Kentucky Fried Chicken şubesinden bir hafta boyunca çıkmadı. Durumu farkedip bir sorun olup olmadığını soran görevlilere: “Birşeyim yok, sadece biraz düşünmek istiyorum.” dedi.

Massachusetts’de yaşayan bir çift mahkemeye başvurarak ikinci isimlerini “Deniz Canavarı” olarak değiştirdiler. Gelen röportaj tekliflerini reddedikleri için, bu değişikliğin sebebi bilinmiyor.